مهر 24، 1400
کد خبر:
 • بازدید: 21
 • تاریخ انتشار: 1 هفته قبل

پربازدیدترین اخبار


                    عملیات پهپادی نیروهای یمنی علیه ائتلاف سعودی در فرودگاه أبها

عملیات پهپادی نیروهای یمنی علیه ائتلاف سعودی در فرودگاه أبها

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری سهند پرس، رسانه‌های عربی بامداد پنجشنبه از عملیات پهپادی نیروهای مسلح یمن علیه ائتلاف متجاوز سعودی خبر دادند. شبکه «العربیه» در خبری فوری به نقل از سخنگوی ائتلاف م...به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری سهند پرس، رسانه‌های عربی بامداد پنجشنبه از عملیات پهپادی نیروهای مسلح یمن علیه ائتلاف متجاوز سعودی خبر دادند.

شبکه «العربیه» در خبری فوری به نقل از سخنگوی ائتلاف متجاوز سعودی نوشت ۱ فروند پهپاد انفجاری توسط نیروهای یمن به سمت فرودگاه «أبها» واقع در جنوب عربستان سعودی شلیک شده است.

ائتلاف سعودی البته به روال ادعاهای دروغین همیشگی، مدعی شد که این پهپاد را پیش از برخورد به زمین رهگیری کرده است.

العربیه اما نوشت: «ترکش‌ها و قطعات این پهپاد هدف گرفته شده، در داخل محوطه فرودگاه أبها سقوط کرده است».

به نوشته شبکه «الجزیره»، سخنگوی ائتلاف جنایتکار سعودی در ادامه ادعاهایش افزود: «ما اقدامات لازم برای حفاظت از خود مطابق با قوانین بین‌المللی را انجام می‌دهیم».

این در حالی است که ساعتی پیش حمله توپخانه‌ای ارتش عربستان سعودی به مناطق مرزی در استان صعده در شمال یمن ۴ غیرنظامی را به کام مرگ کشاند. (جزئیات بیشتر)

طی یک ماه اخیر حملات توپخانه‌ای و راکتی ارتش عربستان سعودی به مناطق مرزی استان صعده در شمال یمن افزایش داشته که هر روز با کشته و زخمی شدن چندین غیرنظامی همراه شده است.

عربستان سعودی در حالی مدعی مواففت با ایجاد آتش‌بس در یمن است که همچنان یمن را هدف حملات بی‌امان خود قرار داده و از محاصره همه جانبه این کشور دست نمی‌کشد.

مقامات دولت نجات ملی یمن بارها تاکید کردند تا زمانی که ائتلاف سعودی جنگ علیه یمن را متوقف نکرده و محاصره را برندارد، طرح پیشنهاد آتش‌بس بی‌فایده است.

انتهای پیام/

اخبار مشابه
نظر شما


آخرین اخبار