مهر 24، 1400
کد خبر:
 • بازدید: 18
 • تاریخ انتشار: 1 هفته قبل

پربازدیدترین اخبار


                    امیرعبداللهیان در فرودگاه بیروت: ایران هرگز از کمک به لبنان دریغ نمی‌کند

امیرعبداللهیان در فرودگاه بیروت: ایران هرگز از کمک به لبنان دریغ نمی‌کند

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری سهند پرس، شبکه «المنار» لبنان بامداد پنجشنبه از ورود «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به فرودگاه بیروت خبر داد. این شبکه سپس گزارش داد که...به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری سهند پرس، شبکه «المنار» لبنان بامداد پنجشنبه از ورود «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به فرودگاه بیروت خبر داد.

این شبکه سپس گزارش داد که امیرعبداللهیان در مصاحبه با خبرنگاران پس از خارج‌شدن از هواپیما گفت: «من تبریکات صمیمانه خود را به مناسبت تشکیل دولت جدید به مردم لبنان عرض می‌کنم».

وی با تاکید بر تداوم حمایت تهران از بیروت، توضیح داد:‌ «جمهوری اسلامی تحت هیچ شرایطی از کمک و حمایت از لبنان، در صورت درخواست هرگونه کمک، دریغ نخواهد کرد».

رئیس دستگاه دیپلماسی ایران همچنین افزود: «ما کاملاً اطمینان داریم که لبنان قادر خواهد بود بر همه سختی‌هایی که در حال تجربه است، غلبه کند؛ همانطور که مردم دوست و برادر لبنان بر تمام مراحل سختی که پشت سر گذاشته اند، فائق آمده‌اند».

به نوشته المنار، وزیر امور خارجه ایران روز پنجشنبه با «میشل عون» رئیس جمهور لبنان، «نبیه بری» رئیس پارلمان، «نجیب میقاتی» اول وزیر و «عبدالله بو حبیب» وزیر امور خارجه این کشور دیدار می‌کند.

بر اساس این گزارش، امیرعبداللهیان همچنین در سفارت ایران در بیروت با نمایندگان جناح‌ها و نیروهای فلسطینی دیدار خواهد داشت.

وی پیش از این به مسکو رفته و با «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه دیدار و رایزنی کرده بود.  وزیر امور خارجه ایران در نشست خبری با همتای روس خود راجع به بازگشت به مذاکرات وین گفته بود: «با لاوروف در این زمینه مشورت داشتیم و تأکید کردم بعد از انتها جمع بندی‌ها ما به زودی گفت‌‌وگوها را از سر خواهیم گرفت». (جزئیات بیشتر)

«سعید خطیب‌زاده» سخنگوی وزارت خارجه ایران در نشست هفتگی با خبرنگاران راجع به سفر امیرعبداللهیان به بیروت اعلام کرد که این سفر دو ایستگاه توقف دارد و افزود: تشکیل دولت در لبنان خواسته دیرینه ما بود و برای تبریک تشکیل دولت به مقامات و مردم لبنان و البته رایزنی برای روابط دوجانبه این سفر انجام خواهد شد.

وزیر امور خارجه پس از تصدی این سمت به منظور شرکت در نشست منطقه‌ای حمایت از عراق به بغداد رفت و از آنجا برای دیدار با مقامات سوریه به دمشق سفر کرد. وی همچنین در سفر آیت الله رئیسی به دوشنبه پایتخت تاجیکستان وی را همراهی کرد و در اواخر شهریور ماه برای شرکت در هفتاد و ششمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل به نیویورک رفت.

انتهای پیام/
نظر شما


آخرین اخبار