مهر 24، 1400
کد خبر:
 • بازدید: 11
 • تاریخ انتشار: 5 روز قبل

پربازدیدترین اخبار


                    امیرعبداللهیان: با عربستان سعودی در برخی موارد به توافق‌هایی دست پیدا کرده‌ایم

امیرعبداللهیان: با عربستان سعودی در برخی موارد به توافق‌هایی دست پیدا کرده‌ایم

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری سهند پرس، «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، بعدازظهر امروز (جمعه)، در گفت‌و‌گو با شبکه «المیادین» به مسائل مختلفی از جمله گفت‌و‌گوهای تهران...به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری سهند پرس، «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، بعدازظهر امروز (جمعه)، در گفت‌و‌گو با شبکه «المیادین» به مسائل مختلفی از جمله گفت‌و‌گوهای تهران و ریاض پرداخت.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در این خصوص گفت: «گفت‌و‌گوهای ایران و عربستان سعودی در مسیر درستی حرکت می‌کند و ما به گفت‌و‌گوهای بیشتری نیاز داریم».

حسین امیرعبداللهیان افزود:‌ «ما و عربستان سعودی به توافق‌هایی در برخی زمینه‌ها دست پیدا کردیم و ما از این گفت‌و‌گوها استقبال می‌کنیم».

امیرعبداللهیان در ادامه گفت:‌ «گفت‌و‌گوهای ما با عربستان سعودی به نفع منطقه است. این یک گفت‌و‌گوی سازنده است. ایران و عربستان سعودی دو کشور مهم هستند و نقش پراهمیتی در تثبیت امنیت منطقه دارند».

وی افزود:‌ «ایران بر این باور است که معادله گفت‌و‌گو و استقبال [از دیگران] می‌تواند آینده درخشانی برای منطقه داشته باشد».

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران  در ادامه به گفت‌و‌گوهای هسته‌ای اشاره و تأکید کرد: «ما زمان خود را با مذاکرات تلف نخواهیم چنانچه طرف مقابل برای بازگشت به آن جدی نباشد. اگر آمریکا برای بازگشت به توافق هسته‌ای جدی باشد، ما می‌توانیم بر روی این مسئله حساب کنیم».

حسین امیرعبداللهیان همچنین گفت: «هدف اساسی دولت ایران یک طرح اقتصادی فراگیر چندجانبه است. در آینده نزدیک شاهد نتایج ابتکارهای ایران در زمینه برقراری صلح و امنیت در منطقه خواهید بود».

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، بامداد روز گذشته وارد لبنان شد. رئیس دستگاه دیپلماسی ایران، روز گذشته، در مدت حضورش در لبنان با رئیس جمهور، رئیس پارلمان، اول‌وزیر و وزیر امور خارجه این کشور دیدار و راجع به مناسبات دوجانبه و تحولات منطقه ای و بین المللی به گفت‌و‌گو پرداخت.

شبکه «المنار»، امروز (جمعه) گزارش داد که حسین امیر عبداللهیان با سید حسن نصرالله دبیرکل جبنش حزب‌الله لبنان دیدار و گفت‌و‌گو کرده است.

انتهای پیام/

اخبار مشابه
نظر شما


آخرین اخبار